Polyurea, izosiyanat sertleştirici ve sentetik poliol karışımından meydana gelir. Polyurea bir polimer teknolojisidir. Sprey yöntemi ile uygulanır. İstenilen her türlü kalınlıkta, birçok yüzeyde kaplama yapılan bir sistemdir. Bu sistem yüksek performanslı bir kaplama sistemidir. Polyurea çift kompenentli bir püskürtme sistemidir. Üç çeşidi vardır. Bunlar; alifatik, polyaspartic ve aromatik polyureadır. Alifatik polyurea güneşe ve ışığa karşı dayanıklıdır ve renk değişimi yaşamaz. Aromatik polyurea ise güneşe ve ışığa karşı biraz daha az dayanıklıdır ve renk değişimi oluşabilir.

Su yalıtımında mükemmel sonuçlar veren bu kaplama yöntemi, yalıtım sektöründe en çok tercih edilen türdür. Sadece su yalıtımında değil aynı zamanda yüzey kaplama ve endüstriyel ürünlerin dış kaplamalarında da kullanılır. Hijyen konusunda da güvenli sonuçlar için gıda üretim alanlarında, uzun ömürlü yalıtım sağlar. İzomobil olarak polyurea kaplama konusunda en kaliteli hizmeti veriyoruz.

İki bileşenden oluşan bu ürün elastomer yapılıdır. İçinde alifalik ve aromatik polimerler vardır. Eksiz kaplama yapılabilmesi için püskürtme yöntemi ile uygulanır. Bu da yüzeylerde eksiz tek parça kaplama oluşturur. İlk püskürtülebilir polyurealar 1990’lı yılların sonlarında çıkmıştır. Bu polyurealar kolay taşınabilir ve uygun fiyatlı ekipmanlarla uygulanmaya başlanmıştı. Kullanılan formülasyon sayesinde polyurea birkaç saniyede hammaddeden ürüne ve hizmete dönüşmektedir. Polyurea kaplama yapılırken kompenentlerin 170 bar basınç ve 80 derece sıcaklıklara ulaştırılması sağlanmaktadır.

Polyurea kaplama, su yalıtımı konusunda dünyadaki son teknolojidir. Polyurea sprey diğer malzemelere nazaran, yalıtım ve kaplamada deformasyon riskini minimuma indirir. Prestijli projelerde ileriye yönelik işletme maliyetlerinde azaltır. %400’ün üzerinde esneklik ve aşınma dayanımını beraber sağlar. Hızlı uygulanır ve kesin çözüm sağlar. Sadece yeni yapılarda değil, eski yapılarda da yüksek darbe, aşınma ve %100 su yalıtımında yüksek performans sağlar. Polyurea sprey hızlı uygulanması, yüksek esneme kabiliyeti ve üstün kimyasal özellikleri sayesinde yapıları içten ve dıştan su sızıntılarına, korozyon etkilerine karşı korur. Polyurea kaplama sistemleri otoparklardan uçak pistlerine, teraslardan temellere, havuzlardan su depolarına, asfalt kaplı zeminlerden seramik kaplı zeminlere dıştan içe %100 su yalıtımı ve zemin kaplamasına imkân verir.