Sprey poliüretan, hücresel plastik ve kimyasallar ile meydana gelir. Sprey poliüretan hızlı reaksiyona girer.Püskürtme yöntemi ile uygulanır.Mükkemmel kaplama yetenği ile ısı köprülerin tamamen yok edilir.Sprey poliüretan yüksek basınçlı makineler ile püskürtülür.İki çeşit vardır.Bunlar; yüksek veya düşük basınçlı sprey poliüretan köpükdür.Yüksek basınçlı sprey poliüretan suya, havaya, ısıya dayanıklıdır ve sesi emer. Düşük basınçlı sprey poliüretan köpük suya, havaya, ısıya karşı daha az dayanıklılık göstersede sesi çok iyi emer.

Duvarlarda, köşelerde ve konturlu yüzeylerde sürekli bir bariyer oluşturur. Isı transferine çok iyi direnir ve çatlaklar, dikişler ve istenmeyen hava sızmasını azaltmak için etkili bir çözümdür.A firması olarak sprey poliüretan konusunda en mükemmel şekilde hizmet veriyoruz . İki püskürtme yapısında bulunan kimyasallar sayesinde madde, azami derecede esnektir. Sprey şekilde uygulandığında köpük halini alan poliüretanın, uygulandığı zemine yapışması saniyeler içerisinde gerçekleşir.

İlk püskürtülebilir sprey poliüretan köpük 2000’li yılların sonralarında çıkmıştır. Enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmak ve en yeni yüksek performanslı çatı ve özel uygulamalar için çözümler sunar.Sprey poliüretan köpük uygulaması hızlı ve zahmetsizdir. Günde 500-1,500 m² alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılmasına olanak sağlar.

Sprey poliüretan köpük günümüzde en iyi ve en son yalıtım malzemesidir. Sprey poliüretan köpük diğer yalıtım uygulamalarına nazaran; nakliyesi, depolanması, işçilik maliyetinden, zamandan ve enerjiden kolaylık sağlar. Sprey poliüretan köpük yeni veya eski yapılarda temelden çatıya kadar her alanda kullanılır. Sprey poliüretan köpük esnek yapısı ve hızlı yayılma yeteneği ve kimyasal özelliği sayesinde ısı, ses , nem gibi etkenleri ortadan kaldırır. Sprey poliüretan köpük; endüstriyel çatı, deniz taşıtları, hayvansal barınak, soğuk hava deposu, boru hattı, tank-silo yalıtımı sağlar.